Guinnessi rekord Rannateel2024-04-19T07:46:01+00:00

Linetantsu Guinnessi rekord Rannateel

14. juunil 2008. aastal toimus Eesti IX Linetantsu Festivali raames

ametlik Guinnessi Rekord kategoorias „Pikim ühekordne tantsurivi”.

 „Pikim ühekordne  tantsurivi” („Longest single line of dancers”)

LINE-TANTS (inglise keeles line dance) on kindlal koreograafial põhinev tantsustiil, kus teatud grupp inimesi olenemata soost või vanusest esitab korduvaid sammutsükleid ühes või mitmes reas. Kõik tantsijad on samaaegselt näoga samas suunas ning teevad samal ajal samu samme. (Vikipeedia 12.12.2023)

Line-tantse on üle maailma tuhandeid: nii lihtsaid ja kiiresti omandatavaid kui ka väga keerukaid, mille õppimiseks on tarvis tantsulisi oskusi ja kehakooli. Seega annab line-tants võimaluse tantsimiseks nii noortele kui ka vanematele, algajatele kui ka edasijõudnumatele harrastajatele. 

Eesti linetantsu sünnipäevaks  peetakse 27.10.1997, mil toimus Kaie Segeri juhtimisel esimene avalik linetantsutund Tallinnas Guitar Safari pubis. Sellest kuupäevast algas nö Eesti linetantsu lugu, mis on nüüdseks kasvanud päris värvikaks – festivalid alates 1999. aastast, lisaks hulgaliselt harrastajaid pea igas Eestimaa nurgas, osalemisi suurematel ja väiksematel kohalikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Ja …. Guinnessi Rekord!

Eesti linetantsu võimsaim kulminatsioon toimus 14. juunil 2008. aastal, mil Eesti IX Linetantsu Festivali raames toimus ametlik Guinnessi Rekordi katse kategoorias „Pikim ühekordne tantsurivi”.

Tuult ja vihmasadu trotsides asus 3,7 km pikkuses tantsureas lootusrikkalt rekordit  sooritama ühtekokku 2354 inimest. 

Rekorditantsuna tantsiti „Varbatantsu”, mille tarvis oli Tehnikaülikooli Akadeemilisel Meeskooril spetsiaalselt kantrifestivali tarvis sündinud lugu «Üks kantri laul», vembukad sõnad tegi Laur Lomper ja viisi Peeter Perens.  Laulust oli vastavalt rekordi nõuetele monteeritud üheksa ja poole minuti pikkune versioon.

2006. aastal oli Pärnumaal esimeses Guinnessi rekordi tantsurivis 1246 inimest, selle rekordi aga tantsisid kanadalased sama aasta novembris üle ning see eestlaste rekordikatse jäi tol aastal ilma ametliku kinnituseta. 

Kaie Segeri kätte jõudis ametlik personaliseeritud “Guinness World Records 2012” raamat, mille 215. leheküljel leidub sissekanne eestlaste 2008. aastal püstitatud tantsurekordi kohta. 

Nii klantskaantega uhke raamat kui ka ilus raamitud Guinnessi rekordi ametlik sertifikaat asuvad Lindi Raamatukogus ja ootavad seal uudistajaid ning imetlejaid! 


Go to Top