363 – Kabli-Nigula ring

363 – Kabli-Nigula ring

Majaka – Häädemeeste – Soometsa – Jaamaküla – Kanaküla – Tihemetsa – Tali – Massiaru – Majaka
Alguses kulgeb marsruut vanal Pärnu-Riia maanteel, mis lookleb mööda rannikut. Teele jäävad väikesed kalurikülad ja kirikud, Kabli rand ning mitmed lõkke- ja telkimiskohad. Kabli on kauni rannaga mereäärne küla, mais ja oktoobris on piirkond suurepärane paik linnuvaatluseks.
Pärast Häädemeestet jätkub tee mererannast eemal peamiselt väiksemail metsa- või kruusateedel, aga on ka asfaldiga kaetud lõike. Lähedusse jääva Luitemaa looduskaitseala suurimaid väärtusi on ulatuslikud linnurikkad rannaniidud. Osaliselt laudteel kulgev 2,2 km pikkune Rannametsa-Tolkuse loodusrada läbib nii luitemännikut kui Tolkuse raba ja viib raba suurima laukani. Jõulumäe tervisespordikeskusest leiad palju liikumisradu ja sportimisvõimalusi looduse keskel.
Surjus ületad sa Valga-Pärnu maantee ja matkad edaspidi suhteliselt väikestel metsateedel,
mille lähistel on sageli metsloomi nähtud. Nii jõuad Kanaküla kaudu Tihemetsani, ületad taas suure maantee ja liigud Nigula looduskaitseala suunas, kus peamisteks väärtusteks on Nigula raba, Järve nimeline järv ja vanad metsad.
Kilingi-Nõmme linna lähedal Allikukivi ürgoru nõlval saad uudistada suuri koopaid, mille põhja kogunev põhjavesi väljub ürgoru veeru jalamil pisikese allikana. Metsade keskel asuvad Rae järve matkarada ja telkimisala pakuvad rahu ja vaikust, pärast mida jõuad läbi Nigula looduskaitseala taas rannikule, kus matk lõpeb.
Matkarada on päris pikk (145 km) ja sellel matkamiseks peaksid varuma mitu päeva. Päris pikkadel lõikudel keset metsi ja rabasid pole ei kauplusi ega toidukohti, seega peavad sul endal piisavad varud kaasas olema. Arvestades, et üle poole marsruudist sõidetakse kruusateedel, võib seda matkarada üsna raskeks pidada, samas marsruudi väärtuseks looduskesksus.
Matkamarsruudi kirjeldus algab küll Majakalt, aga matka võid alustada ka Häädemeestelt, Surjust, Kanakülast või Tihemetsast.

Ajad ja hinnad

Ööpäevaringselt

Omadused

  • Rattatee info
    • Pikkus: 145

Ligipääsujuhend

Ligipääs

Viidastatud või tähistatud
Juurdepääsutee kõvakattega
Ühistranspordiga
Sõiduautoga

Koordinaadid

58°22’57″N 24°30’39″N

Lähipiirkonnas

2024-02-26T08:26:48+00:00
Go to Top