368 – Pärnu-Lavassaare ring

368 – Pärnu-Lavassaare ring

Pärnu – Lennuvälja tee – Lemmetsa – Lavassaare – Audru – Valgeranna – PärnuKäesolev matkamarsruut annab võimaluse Pärnu lähiümbruses matkata, külastada Lavassaare turbakaevandusalasid ja suuri tiike neil aladel, raudteemuuseumi ning nautida veemõnusid Valgerannas.
Alusta oma retke Pärnu silla juurest. Linnast välja sõida mööda Uus-Sauga tänavat, kusjuures piirkonna arhitektuuri on huvitav jälgida. Lennuvälja naabruses on parajalt raputav betoonplaatidest tee (1,3 km), lennuvälja nurga juurest suundu metsa vahele kruusateele, ületa vana raudteesild ja liigu 0,8 km kuni Sauga teeni Nurmele viival asfaltteel.
Pärast Lemmetsa küla keera paremale Lavassaarde viivale teele. Kruusateelõik 6,7 km on kivine ja palju sõidurõõmu just ei paku. Lavassaares tee väike ring küla vahel, sealt avaneb võimalus sõita ka turbakaevanduste alasid vaatama.
Lavassaarest võta suund Audrule ning põika teel olles sisse Eesti Muuseumraudtee juurde Lavassaares, kus eksponeeritakse Baltikumi suurimat auruvedurite vagunite väljapanekut. Lavassaarest Audru ristini on 12 km, kust Audru keskuseni (3,5 km) liigud sa mööda vana maanteed, mis pakub väga häid vaateid jõekaldale, jõele ja väikemajadele, samuti Audru mõisakompleksile, millest on säilinud 14 ehitist.
Audrust Pärnuni sõitu alusta mööda Valgeranda viivat teed. Näed oma teel seiklusparki, tee äärde jäävaid golfiväljasid ja kaunist Valgeranda. Muide, rannikul asuv ligi 2000 ha suurune Audru polder on rahvusvahelise tähtsusega linnuala.
Ring sobib ühepäevaseks matkaks või treeningsõiduks ja läbimiseks iga liiki rattaga.
Marsruudi kogupikkus on 48 km (Valgeranna kaudu), sellest kruusateid 10 km ja betoonplaatidest teid 1,5 km.
Matka võid alustada kas Pärnust, Valgerannast või Audrust. Kuigi marsruudi ääres asub muuseumraudtee, siis rongiga kaugemalt sellele matkarajale tulla siiski ei saa.

Ajad ja hinnad

Ööpäevaringselt

Omadused

  • Rattatee info
    • Pikkus: 48

Ligipääsujuhend

Ligipääs

Viidastatud või tähistatud
Juurdepääsutee kõvakattega
Ühistranspordiga
Sõiduautoga

Koordinaadid

58°22’57″N 24°30’39″N

Lähipiirkonnas

2024-02-26T08:26:43+00:00
Go to Top