#suveööromantika

Põhjamaised valged ööd on pea samasugune vaatamisväärsus nagu virmalised või päikesevarjutus. Päikeseloojang ja tõus ühekorraga. On peaaegu võimatu minna magama, kui päevane kuumus hakkab järgi andma ja madalas asuva päikese igavene sära kingib ammu oodatud lisatunnid. Ootame ju terve aasta seda valgete ööde rahutut tõmmet ja kutset, mis sunnib meid öösel üleval olema. Eestlastel on armsad ütlemised, et “öös on asju” ja päevasele unisusele on meil vabandus, et “ööd on nii valged”. Me ei muretse magamise pärast vaid peame päikseloojangu piknikke, räägime oma jutte hommikuni,  vaatame segamatult teineteisele silma, ujume, tantsime ja laulame ja usume põlvest põlve edasi antud suvemaagiasse. Ka siis kui vesi on jahedam ja ilmad vihmasemad, on see meie suvi, mida oleme terve talve oodanud ning millest me mitte mingil juhul ei taha ilma jääda.

Hilisõhtune mereromantika

Meri on alati täis saladusi. Meri mõjub rahustavalt ja meri annab vabaduse ning on oluline osa meie rannakülade elust. Alustada merereisi öö hakul päikeseloojangul on üks võrratu viis nautida lühikest Eestimaa suve. Paadiga lähme külla ja kalale ja õhtusele romantikareisile. Seilata suveööl Liivi lahel, minna Kihnu poole või seista niisama ankrus ja nautida hetke keset merd on paras ports romantikat, mida terve elu meenutada. Ja merele saab minna meil väga erinevate sõidukitega. Kaugemale ja lähemale.

Hilisõhtune rannaromantika

Mis oleks parem kui loodusesse sukeldumine, kastes end üleni karskesse  ja sillerdavasse vette? Ujumine loojangul on olnud läbi aegade üks meelierutavaimaid tegevusi meie rannakülade suvedes. Üdini romantiline, tervistav, lõõgastav ja inspireeriv viis kogeda ehedat loodust. Enamus meie mererandadest on suunaga päikeseloojangule, on privaatsemaid ja avalikemaid kohti. Mõnikord on õhtud meie randadel tuulevaiksed ja meri on peegelsile, rannad kivised ja rohtu kasvanud, aga koos valjuhäälsete ritsikate ja õhtuste linnukontserditega, alasti ujumiste ja lihtsalt lebasklemisega ei ole see võrraldav mitte millegi muuga.

Hilisõhtune rabaromantika

Rabad on justkui meie tagamaa. Iidvanade maastike kohal kattuvad õhtud udu, auru ja hämarikulooriga, mille all liikumas loomade varjud. Astudes rabaradeadelt maha vaikusesse ja ujuda pehmes laukavees, kuulata varjude sahinat ja hulkuda sihitult, ajaliseks piiranguks ainult päikesetõus. Koos sookailu uimastava lõhnaga, õõtsuva maapinna ja mõõduka ohutundega on rabamatkad teekond iseendasse. See on elu maitse, millest võib sõltuvuse saada.

  • Väga erilistele rabahuvilistele on meil avastamiseks Eesti suurim terviklik rabalaam Nätsi-Võlla raba Audrus, Tõstamaa ja Koonga vahel. Giidiga seiklusi teevad sinna Viruna talu ja Seikluspartner