PÄIKSELOOJANGUD RANNATEEL

Kui valgusel on värvid ja varjud.

Iga päev algab lõpeb loojanguga. Ühe imeliseima looduse imega. See on igal aastaajal erinev, sõltudes päikese kõrgusest, peegelduvatest objektidest, pilvedest ja asukohast, kust me seda vaatame. Mõnikord on meil terve rannik kuldne ja mõnikord roosa. Mida suurem ja tühjem on silmapiir, seda suuremal alal me seda näeme ja seda võimsamad on vaatemängud. Sellepärast nii mõnigi meist on valmis ronima kõrge mäe tippu, sõitma loojangu ajaks mere äärde või ka mõne kõrge maja viimasele korrusele. Ja need värvid. Ikka ja jälle seisatame, oleme lummatud ja naudime vaikides päikese teekonda silmipiiri taha. Lippame õue või mereäärde, tõstame pilgu ja oleme lõpmata tänulikud nede väikeste imede üle meie elus. See on kui leegitsev armstuslugu värvilises taevalaotuses, mis paljastab hoopis teistsuguse maailma. Annab salapära, värve ja varje. Päikeseloojang annab mingi seletamatu hingerahu ja loob sõnadeta kokkuvõtte päevast. Kui oskad näha, siis näitab päikeseloojang kuidas lahti lasta kauneimal ja ilusamal viisil.

Romantiline Rannatee kulgeb suuresti mööda rannajoont ja peidab endas nii privaatsemaid kui ka avalikemaid kohti nautimaks seda romantilisemat tegevust meie looduses. Päikseloojangud paatide või jahtidega merel, rannal jalutades, rabatornides, muulidel ning rannakarjamaadel on kõik meie aastaringide lahutamatu osa. Sinised lained viivad loojanguid nautima merele ja Surfhundis saab aerutada loojangule vastu. Meil on ka terve festival pühendatud päikeseloojangule – Kabli Päikeseloojangu festival. Aga meil on ka kaks muuli: üks on ajalooline Uulu muul Merekülas ja teine muul Varbla Sadamas.

Meil on vaatetorne ja tühja rannajoont, ujumiskohti ja lõpmatuid rannaniite, kuhu ikka ja jälle ennast sätime loojangu ajaks küll ujuma, ööbima, piknikule.

Jaga seda lehte!