Rannatee maitseretked2024-02-27T12:18:09+00:00

Kus kogeda Rannatee maitseid

Meri meie ukse ees, puhas loodus täis supertoite, neli aastaega, rannaniitude kariloomad  ja siinsete kokkade kirg loovad täna ühtaegu euroopalikku, kuid samas tugevalt omamaist toidukultuuri.

Romantiliselt Rannateel leiad aastaringi avatud söögikohti ja suviseid kodukohvuikuid. Sügavalt pärandkultuuri ja pööraseid katsetusi kohaliku toorainega.

Otsige seda kohalikku, keerake sisse hoovidesse, kui silt lubab suitsukala, minge sinna, kus te pole kunagi varem käinud. Proovige midagi uut, küsige alati kohalikku, nautige tundmatuid seiklusi ja olge maailmale avatud.

Kala

Enamasti saab rannaküladest osta nii suitsukala kui kalahoidiseid.

Tiiu-Tiidu talu Maitsetekoja selvepood Lindi külas on koht, kust teeline saab osta head paremat hooajalist kraami otse rannakaluri köögist.

Nurmeotsa talu on rannakaluri talu ja pakub Häädemeestel oma talupoets aastaringi suitsukala ja kalahoidiseid.

Kalakuningad on Lindi külas asuv suitsukala müüv ettevõte, keda leiab ka Pärnu turult ja kaugemaltki.

Naari kalatalu Häädemeestel pakub aastaringi hoidiseid rannakaluri köögist.

Kihnu Kaluri rannakluri talu hoovis levib suveti mõnus suitsukalahõng. Aastaringi saab kaasa osta kuivatatud kala ja külmutatud kala.

Rannakülade erilised maitsed

Paksud metsad, meri ja aastaaegadest sõltuv värske tooraine pakuvad alati võimalusi üllatusteks. Meie kokkade ja käe all valmib kohalikust ja hooajalisest toorainest nii tavapärasemaid ja tradistioonilisi roogi kuni moodsamate maailmamaitseteni välja. Värske õhk ja lõkketuli muudavad tihtipeale maitsemeeled avatumaks ja meeled erksamaks ning maitseelamused omamoodi seikluseks, mida rannakülades on harrastatud läbi aegade.

Mereküla laternamatkad viivad teid seiklema päikeseloojangul talvisesse rannametsa loodusesse ja einestama värske looduse keskele.

Seikle Vabaks romantilised ning privaatsed metsa- ja rannapiknikud koos väikese jalutuskäiguga on maitseterohke elamus koos sõpradega Pärnumaa kauni looduse keskel.

Riida talu Manijal kutsub oma saarekööki ühiselt kokkama. Pisikesel Manija saarel pole poodi ja nii tuleb kõik vajaminev ise kasvatada ning kõik maitsed on seetõttukõik rannaniitude ja tormituulte vormitud.

Metste talust leiad Eesti suurima tšillikollektsiooni ja võimaluse katsetada tšillidega nii toitudes kui hoidistes, sest natuke särtsu on alati kasulik.

Sauga kaluriküla looduslähedane Metsakohvik tutvustab maitsed, kus meri ja mets saavad lõkkel kokku mõnusaks maitseelamuseks.

Aeglane Hetk meetalu Kastna külas tutvustab rannaniitude ja metsaveere mee maitseid. Millised lilled on ühes meepurgis ja kuidas ära tunda päris mett.

Baar Väljas on Tõstamaal asuv maitsetekirju kokteilibaar, kelle õptubades saab tutvuda rannakülade maitsetest ja kohalikest jookidest inspireeritud kokteilide ja mokteilidega.

Elly käsitööjäätis on kui lõputu maitsete varasalv ja nii leiab sealt jäätist küll naadist ja kadakamarjadest. Osta saab ainult Kihnust Kihnu kaubamajast

Kihnu gurmee üllatusterohke maitseelamus on ehedalt kohalik tooraine veidi maailmamõõtu kogemusega segatuna.

Rooslaiu talu pererahvas pakub Kihnus oma külalistele kohapeal valmistatud traditsioonilisi ja ehedaid Kihnu maitseid. Tellida saab ka mitmekäigulist Kihnu pärimusmenüüga toiduelamust.

Jaga seda lehte!

Go to Top