Lihula-Virtsu2023-10-05T08:16:15+00:00
Loading...

Lihula-Virtsu

Üks hiiglama vana pikk peatänav, mis olnud sellel kohal juba “aegade algusest” ja üsna samamoodi ka praegu. Igal juhul on uhke värk mõtelda, mis sellel tänaval kõik juhtunud ja kes kõik liikunud….

Selle tänava ääres on hulk väärikaid maju reas. Mulle nii väga meeldivad oma lugudega paigad ja siin on pea igal majal oma pikk elulugu olemas. Iseäranis toredad on need vanad majad, millelt on näha vanade aegade ilu ja hõngu. Veel jagub vaatamiseks aknaklaaside ja uste mõnusaid jaotusi, salajasi hoove ja kitsaid käike majade vahel.  Tööd ja toimetamist jagub siin vanade majadega ka järeltulevatele põlvedele. Õnneks kunagi kõik valmis ei saagi. Ja nii naudin iga päeva oma galeriis. Igal korral kui seal toimetan, teen uksed lahti ja kõik külalised on oodatud!

Inimesed. Jaa, Lihula inimesed on kõik ilusad ja head! Tulge, ja te näete!

Piia “Tapamaja Galerii”

Kohvik Sakste Maja

Trahter Birgit

Saare Värava kohvik

Tapamaja Galerii

Virtsu vasallilinnuse varemed

Kirsi vanasõidukite muuseum Virtsus

Vesta Värkstuba

Karuse jaam

Kas teadsid, et Lihula Linnuse kultuurikihist saadud varaseimad dateeringud pärinevad 1. aastatuhande teisest poolest. Et kiviaega tagasi ulatuv Lihula kandi ajalugu on kirev ja seiklusrikas. Mitmete hinnangute järgi arvatakse olevat Lihula linnus üks peamisi keskusi kogu Eestimaal, paiknedes ajalooliselt olulisel teetrassil, millel toimus liiklus juba muinasasjast saadik.


Go to Top