Rannateest2022-06-20T07:49:44+00:00

Romantiline Rannatee kui universaalne kuurort.

Teadupärast kuuluvad eestlased privaatse ruumi vajaduse osas maailma esiotsa. Meid kisub ikka ja jälle nii metsa kui mere poole, kust otsime meelerahu ja iseolemist. Pärnumaa randade ja metsade vahel, Iklast Virtsu kadakateni looklev Romantiline Rannatee on justkui meie iseolemise universaalne kuurort.

Romantiline Rannatee on kui kompaktne ja universaalne kuurort, mis peidab endas mööda üksikuid paradiisirandu kulgevaid laiske jalutuskäike, rännakuid idüllilistes kalurikülades ja talumaastikel, seiklusi salapärastes ja iidsetes paikades, päikselisi väljasõite piki lummavat rannikut ning hetki, mil nautida kõige kauneimaid päikeseloojanguid. Omaette võlu pakuvad matkad inimtühjas soos, lindudest rõkkavatel rannaniitudel, tervisest pakatavates luitemännikutes. Nii siin- kui sealpool Rannateed leidub ohtralt matkaradu kõige selle imetlemiseks. Vaatetornid, puutumatud rabamassiivid ja rannad, matkarajad ja lõkkekohad, ratsatalud, kalastamine ja giidituurid, räätsa-, tõukekelgu-, suusa- ja uisumatkad, erilise hõnguga Kihnu ja Manija saarr ning sügavate metsade ja soodega sisemaa ja loomulikult ehe rannakülade elu.

Nauding nii vaimule kui meelele

Lisaks kaunitele radadele on Romantilisel Rannateel hubaseid kohvikuid ja gurmeerestorane, luksuslikke hotelle, ainulaadseid öömaju, käsitööpoode ja väikesadamad, veinimaju ja mõisakomplekse. Kultuuriliselt rikastavd piirkonda mitmed muuseumid, festivalid, kontsertid ning suveteatrid. Kõik see on lühikese autosõidu kaugusel nii Tallinnast kui Pärnust. Sihtkohtadeks on Häädemeeste, Saarde, Audru, Tõstamaa, Kihnu, Manija, Lihula-Varbla ja Koonga kant.

Keerulistel aegadel vajame hingetõmbepausi, et pärast julgelt edasi minna. Perepäevad Tolkuse rabas või mereäärsetes puhkekohtades nagu Lemme rand Häädemeestel ja Matsi rand Varbla kandis annavad selle võimaluse. Piknikud sõpruskonnaga kaunites RMK puhekpaikades, sportimine Jõulumäe Tervisespordikeskuses või hoopis töötubades osalemine Tõstamaa Ksitöökeskuses ja Vene talus? Võimalusi jagub, sest loodus, väikeste rannakülade rahu ning põnevad toiduelaemused muudavad meie maailma suuremaks ning liikumine ja ilusad kogemused meile õnnehormoone.

Kevad kui uue aasta algus

Kevad on Romantilisel Rannateel justkui uue aastaringi algus, mis läheb hoogsalt üle terve suve kestvaks pillerkaariks. Kevad toob randadese nii rändlinnud kui kalad ja uue hingamise saab ka kalapüük. Värsket kala ja suitsukala saab rannaäärsetest kaluriküladest Kihnust, Lindilt ja Häädemeeste kandist. Rannalindude kihava eluga saab tutvuda läbi vee-elamuste, mis viivad nii laidudele kui väikesaartele Seikle Vabaks giididega.

Kireva kevadega saab alguse eriilmeline kultuuriprogramm, mis on tutvustab nii piirkonna kultuuri, elu kui maitseid. Uksed avavad väikesed küla- ja käsitööpoed, toimuvad laadad, metsamatkad ja turuhommikud. Romantilisel Rannateel on ka oma väike veinitee. Allikukivi Veinimõis, Valgeranna Veinitall ja Pootsi mõis väärindavad meie enda põhjamaiseid marjaveine. Restoranid nagu Tõstamaa Meierei Restoran, Varbla puhkeküla restoran Groot, Metsaluige restoran tutvustavad üheskoos toidutootjate ja veinimajadega piirkonna parimaid maitseid. Meie umbrohutoitude lipulaev, Kosmonatika Puhkeküla Umbrohupesto, võidab südameid nii lähemalt kui kaugemalt. Nädalavahetuseti toimuvad aga meeleolukoad peod. Ühe korraliku rannaküla elu juurde kuuluvad ikka nii simmanid kui lõkketuli.

Inimesele on loomuomane otsida ja kogeda jätkuvat heaolutunnet. Seda ei pea häbenema, selle suunas on võimalik kulgeda. Päeva lõpuks tahame me kõik tunda, et saadud kogemused on midagi palju enamat kui lihtsalt fotod telefonis.

Kordumatuid ja mõnusaid elamusi Romantiliselt Rannateelt!

#romantilinerannatee

Romantiline Rannatee on kohaliku Leader tegevusgrupi Pärnu Lahe Partnerluskogu kaubamärk.

Lindi küla

Lindi ilm

Sadam

Kuidas minna


Go to Top