Avasta Rannatee salapaigad

Koopasafari Salatsi jõel

Livonia Matkade põneva koopasafariga tasub oodata, kuni Eesti-Läti riigipiir taas avaneb, sest matk viib meid Eesti-Läti piiri lähedal asuvale Salatsi jõele Lätis. 13 km pikkusel kanuumatkal näeme Salatsi jõe kauneid liivakivipaljandeid ja koopaid. Külastame Kuradikoobast ja Baltimaade pikimat looduslikku liivakivikoobast, millel on mõõdetud käike üle 300 meetri! Matka juurde kuulub lisaks koobaste külastustele ekskursioon Kajakalju Rahvuspargis ja lõkkel valmistatud kartulipuder.

Kestus 5-7 tundi, sisaldab puhkepause ja lõunasööki. Pikkus 13 km

Grupi suurus alates 6 inimesest. Väiksemad grupid saavad liituda mõne teise grupiga, võta matkajuhiga sel teemal ühendust!

Broneerimine ja info: Livonia Matkad, Aivar Vint, 5669 1318, info@livoniamatkad.ee

Koopasafari reklaamiklipp

Kihnu metsik loodus

Tule ja tuuluta oma meeli  ning matka koos loodusgiidiga mööda metsikut Kihnut. Retked kulgevad mööda Kihnu omapärast rannajoont, kuhu saare külalised tavaliselt ei satu. Tutvume Kihnu loodusega, mis olenevalt aastaajast pakub erinevaid muljeid ja värve.  Uurime saarele iseloomulikke taimi ja puid, vaatame, mida leiab liivalt või mis paistab merelt. Räägime  lugusid ja legende Kihnu saarest. Tunnetame Kihnut kõigi meeltega!

Kestus 1-3 tundi, sisaldab puhkepause. Pikkus 2,5-5 km, olenevalt marsruudist. Võimalus tellida matkaeine.

Grupi suurus 1-10 inimest, suuremate gruppide puhul lepime eraldi kokku

Broneerimine ja info: Tolli turismitalu,  5277380, info@kihnukallas.ee

Paatsalu laht ja Oosäär

Kutsume avastama Paatsalu laiduderohket lahte. Matkal kohtume veelindudega ning vaatleme merelt Paatsalu suvilapiirkonna arhitektuuri,  samuti viime teid kurssi kohaliku elu-oluga. Juuli keskpaigast, peale pesitsusaega, teeme peatuse ka erilisel Oosäärel. Matk toimub 8-kohalistel kanuudel ja kahekohalistel meresüstadel, millega aerutame turvalistes lahesoppides, möödudes linduderohketest laidudest.

Grupi suurus 2-30 inimest, matk on sobilik ka lastele.

Broneerimine ja info: Seikluspartner, Kaspar Kõiva, 55630069, info@seikluspartner.ee

Ligipääsmatu Nätsi-Võlla raba

Nätsi-Võlla raba on Eesti suurim terviklik rabalaam, siin puuduvad laudteed ja suunaviidad. Rabas asuvad arvukad rabajärved ja Salusaared, kus on veel näha vanade asustuse jälgi.

Grupi suurus 2-15 inimest, matk on sobilik ka lastele.

Broneerimne ja info: Seikluspartner, Kaspar Kõiva, 55630069info@seikluspartner.ee

Kriminaalne ja patune Tõstamaa

Jalutuskäik algab Tõstamaa mõisast ja kulgeb koos giidiga läbi alevi, kus rullub lahti ajalooliselt hämaram, patusem ja kriminaalsem Tõstamaa pool…

Kestus 2 tundi

Grupi suurus kuni 30 inimest

Broneerimine ja info: Tõstamaa mõis, 44 96 216, mois@tostamaa.ee

Külad paksude metsade vahel – Massiaru ja Urissaare

Bussi- või autoekskursioon viib avastama kahte väikest küla paksude metsade vahel – Massiaru ja Urissaaret, millel mõlemal on olnud uhke ajalugu. Massiaru vana ja vägev koolimaja, kus täna tegutseb rahvusvaheline loomekeskus Massia, väike õigeusu puukirik Urissaares ja mustikalõhnaline aed on paigad, millega lähemalt tutvust teeme. Tuuri lõpetame lummavas aias, kus lahke perenaine Tiina jagab meile oma aia taimeilu ja teadmisi ning serveerib hõrke ampse.

Kestus ligikaudu 3 tundi. Tuur toimub oma transpordiga või kokkuleppel bussiga.

Grupi suurus 1-45 inimest

Broneerimine ja info: Kaire Käära, 56980136 kaire.kaara@gmail.com

Unustatud raudtee

Kas teadsid, et aastakümneid tagasi sai Pärnust Iklasse ja lausa Heinastesse (Ainažisse) rongiga? Tule ja avasta see põnev teekond “Jaamahooned mäletavad ja jutustavad” mööda kitsarööpmelise raudtee tammi, seekord küll mitte istudes vagunis, vaid oma autos või bussis. Alustame Timmkanali jaamast, teeme peatused endiste jaamahoonete ees, Laiksaares, Massiarus, Teastes, Orajõel. Lõppjaamas Iklas ootab meid mõnus kehakinnitus!

Kestus ligikaudu 4 tundi. Tuur toimub oma transpordiga või kokkuleppel bussiga.

Grupi suurus 1-45 inimest

Broneerimine ja info: Kaire Käära, 56980136 kaire.kaara@gmail.com

Seiklused metsas, mere ääres ja jõel Varblas

Surfhunt kutsub avastama kaunist Varbla kandi loodust. Valida saab kolme võimaluse vahel – läheme kas metsa, mere äärde või kahlame hoopiski jõel.
Kahlamismatk kalurikummikutes/kahlamispükstes saame liikuda üles või allavoolu mööda Roomu oja läbi Varbla looduskaitseala. Kestus 4 tundi.

Segametsamatk saab alguse Varbla looduskaitse ala niitudelt, kulgeb läbi sarapike, lodumetsade, nõmmede jpt. Metsast väsinud seltskond saab tagasi mööda teed, mis kulgeb läbi kotkaste, hiireviude, kakkude haigrute jt jahimaade. Kestus 3-4 tundi
Matk sobib ka vapratele lastele!

Rannamatk Rannakülast Mereäärse külla. Matk kulgeb läbi kahe küla. Kliburand vaheldub, rannaniiduga, liivarannaga. Vaates Varbla laidude linnukaitseala. Kestus 3-5 tundi
Matk sobib ka vapratele lastele!
Grupi suurus 1-5

Broneerimine ja info: Surfhunt, Epp Hunt, 5655606, epp@surfhunt.ee


2022-08-01T12:13:04+00:00
Go to Top