#muusikaromantika

“Rannatee Romantikaöö festival” Maria talu kontserdisaalis:

Ivo Posti, kontratenor, Eesti
Liis Jürgens, harf, Eesti
Allar Kaasik, tšello, Eesti
Peterburi N. Rimski-Korsakovi nimelise Konservatooriumi „Izmailovski“ -kvartett, Venemaa
Hans Christian Aavik, I viiul (külalisena), Eesti
Jelena Kozlova, II viiul
Nadežda Sergejeva, vioola
Ilja Izmailov, tšello
Kavas: Heino Eller, Rudolf Tobias, Eduard Tubin, Kaljo Raid, Arvo Pärt, Kuldar Sink, Liis Jürgens

Muusikal on olnud eriline osa Eesti taasiseseisvumise taastamisel – oleme ju läinud ajalukku meile omase ainulaadse laulva revolutsiooniga. Muusika on olnud kogu okupatsiooniaja meie rahvusliku identiteedi kandja. Muusika hoidis meid ühe rahvana kodumaal ja võõrsil. Eduard Tubin (1905-1982), kes elas Rootsis ja Kaljo Raid (1921-2005), Kanadas ammutasid loomingulist energiat Eesti rahvamuusikast. Raid oma rikkaliku vaimuliku loominguga rõhutas meie kuulumist euroopalikku kristlikku kultuuriruumi. Arvo Pärt, elades Saksamaal, teadvustas kogu maailmale meie elujõust oma muusika kaudu. Kuldar Sink (1942-1995) ainukese Eesti heliloojana pärast sõda ei saanud haridust kodumaal, ta õppis Peterburis, sest ta ema oli juba 1947. a. ateistliku ideloogia tulemusena välja heidetud Heliloojate Liidust.
Festival Musica Hymnis, pühendatuna meie riigi ühele arhitektile, Pootsi-Kõpu köstrimajas sündinud esimesele eestlasest piiskopile Platonile, väärtustab muusikas meie iseseisvust ja rahvuslikku kultuuripärandit. Kontserdil “Kodumaine viis” Maria talu kontserdisaalis 20. augustil kell 17 esitavad eelpoolmainitud heliloojate ja meie kompositsiooni koolkonna rajaja Heino Elleri (1887-1970) muusikat Ivo Posti, kontratenor, Liis Jürgens, harf, Hans Christian Aavik, viiul, Allar Kaasik, tšello ja Izmailovski-keelpllikvartett Peterburist.
Eesti professionaalne muusika on sündinud meie rahvuslikul ärkamisajal koos meie iseseisvumisega. See muusika oma romantilises ilus ja tänapäevases karguses on tõestanud oma kuulumist Euroopa kultuuriväärtuste paremikku.

Lähtume praegustest piirangutest ja lubabe saali 50 külalist, et keegi ei peaks jääma kontsrdist ilma, kui ta ei ole vaktsineeritud.

Toimub:
20. august 2021 kell 14.00 ja 17.00

Kontakt:

info@maria.ee

Eelregistreerimine:

+372 523 6066võisales@maria.ee

Lisainfo:

Facebook

Asukoht
Kõpu küla, Tõstamaa