Lastega Romantilisel Rannateel

Kohti, kuhu perega Romantilisel Rannateel rännata, on mitmeid. Nende hulgast leiab nii loomaparke, looduses liikumist, mere ääres möllamist kui ka muidugi Lotte ja Jõuluvana külastamist!

Soovitused, kuhu perega sissepõigata leiate allpool ning kaardi kõikide paikade asukohtadega siit.

Lottemaa teemapark

Eesti oma muinasjutumaa, kus väikelaste unistused saavad teoks, suurematel lastel on põnev seikluspäev ning lapsevanemad naudivad oma laste rõõmu ja koosoldud hetki. Kui nüüd päris aus olla, siis naljakad etendused panevad ka lastevanemate suud muigele, kuid kes siis ikka seda tunnistada julgeb. Lottemaa ehk Leiutajateküla, kus elab Lotte ja teised joonisfilmidest tuttavad tegelased, on suur teemapark koos majade, leiutiste, vigurite ning heade mõtetega. Väravast sisenedes satud justkui teise maailma, sinna, kus kõik on sõbralikud ja heasüdamlikud. Lahkudes mõtled, et Lotte ütlus “Headus teeb elu huvitavaks” on kahtlemata tõsi.

Liblikamaja

Uskumatu, milliseid imelisi liblikaliike küll maailmas leidub. Põnevate liblikate nägemiseks on kaks võimalust – külastada kaugeid riike ning loota, et ehk õnnestub kohata neid vabas looduses või külastada Romantilisel Rannateel asuvat Liblikamaja. Liblikamajas on troopiline keskkond ehk niiske ja soe ning seetõttu meeldib seal elada liblikatel üle maailma. Siin näed sa neid lähedamalt kui eales varem. Elamus sellest, et üks eriti eksootiline 20 cm laiune liblikas sinu õlal puhkehetke naudib, jääb kindasti väga eredana meelde. Nii suurele kui ka väiksele loodusesõbrale.

Kastiautoga ringsõit Kihnus

Kultuuri õppimine võib laste jaoks mõnikord igav olla. Kihnu saare külastamine seda aga kohe kindlasti mitte ei ole. Eriti kui saab saarega tutvuda kastiauto kastis ringi sõites. Hüvasti turvavööd ning liigne peenutsemine. Istume kõik autokasti ning ringkäik võib alata. Kes saaretuuri koos vaatamisväärsuste külastamisega läbi teha ei soovi, saavad kasutada kastiautot lihtsalt lõbusõiduks või transpordivahendiks ühest kohast teise.

 

Foto: Sigrid Absalon

Eesti Muuseumraudtee Lavassaares

Nii suurte kui väikeste meeste lemmikud on alati olnud suured masinad. Eesti Muuseumraudtee muuseumis masinaid juba on. Nii selliseid, mis veel ka tänapäeval liiguvad, kui ka selliseid, mis on ajahamba poolt puretud ning omad sõidud sõitnud, kuid mida on siiski tore uudistada. Meesperele seega ideaalne koht. Samas tuleb tõdeda, et ega tüdrukutirtsud ning emadki ühest vahvast rongisõidust ära ei ütle, eriti kui rongivagunit veab ajalooline auruvedur.

Rabamatk mööda laudteed

Looduses liikumine on ülimalt vahva ning värskendav. Tänapäeval on see ka eriti mugav kui pääsed ligi soodele ja rabadele tänu sinna ehitatud laudteedele. Romantilisel Rannateel on koguni kolm erinevat matkarada, mis kulgevad mööda laudteed. Tuhu soo matkarada (950 meetrit), Rannametsa-Tolkuse looduse õpperada (2,2 km) ja Nigula raba õpperada (6 km). Seda, et matkates üksluiseks läheb, et tasu peljata, sest loodus on vahelduv. Radade ääres on ka vaatlustornid, infotahvlid ning mõnes kohas saad isegi rabajärve ujuma minna. Seega atraktsioone on lisaks jalutamisele küllaga. Teetermos ning mõnus näksimine kaasa ning veedate toreda päeva looduses. Olemine on nii nauditav, et metsast välja tulles märkad, et oled veetnud seal oluliselt kauem aega kui plaanisid.

Foto: Tuisuliiva puhkemaja

Valgerand ja Valgeranna Seikluspark

Suvisel ajal on Valgeranna rand üheks heaks alternatiiviks Pärnu keskrannale, sest võrreldes linnarannaga on see siin looduse keskel, mis teeb ta põnevamaks. Samas on siin kõik vajaminevad teenused, et end mugavalt tunda – laste mänguväljak, kaks kohvikut ning vaatetorn. Neile kellele meeldib rannamõnude vahepeal ka aktiivsemaid tegevusi teha, saavad suunduda lähedalolevale disc-golfi rajale või Valgeranna Seiklusparki, kus elamusi pakub puude otsas ronimine. Olgu aga märgitud, et Valgerand on populaarne paljude suvitajate seas, seega privaatset randa siit ei leia kui sa just ei külasta seda sügis-kevadisel perioodil. Siis saad kindlasti nautida loodust ja ilusaid vaateid privaatsemalt.

Kabli rand ja RMK Kabli külastuskeskus

Kui planeerid Kabli külastust, siis varu aega ikka terveks päevaks. Kabli rand on populaarne suvitajate seas ning kui tuled Kablisse südasuvel, vaata, et ikka rannatarvikud kaasa saavad. Lisaks rannale on Kablis veel palju põnevat. RMK Kabli külastuskeskus hoolitseb selle eest, et looduse tundmine kogu perele lõbus on. Kui külastuskeskuses ekspositsioon ja filmid nähtud ning piirkonna info kätte saadud, tasub ette võtta jalutuskäik 1,8 kilomeetrisel looduse õpperajal. Ka ratastooli ja lapsevankriga läbitav rada annab võimaluse tutvuda näiteks lindude pesakastidega. Rada viib välja Kabli Linnujaama, kus on linde uuritud juba 50 aastat. Saad ka ise linde jälgida, sest Linnujaama läheduses on kaks vaatetorni. Kui sa nüüd tornis olles head saialõhna tunned, siis see tuleb Kabli Pagarist, mille leiad Linnujaamast Läti poole sõites teeäärest peale laevakujulist bussipeatust. Peale matkamist ja lindude jälgimist kuluvad kindlasti ära ahjusoojad soolased ja magusad saiakesed.

Foto: Märt Kose / Kabli Päikeseloojangu festival

Jõuluvana Korstna talu

Pärnumaal elab jõuluvana Korstna Talus, kus tal on aastaringselt palju tähtsaid asjaajamisi. Muidugi on talu elanikeks ka memm ja päkapikud koos mitmete armsate loomade ja lindudega. Tavaliselt on jõuluvanal palju toimetusi, kuid alati leiab ta aja võtta vastu külalisi. Nii saadki külastada jõuluvana kasvõi kesksuvel. Uuri aga kindlasti enne järgi, kas jõuluvana on ikka sel päeval kodus.

Jõulumäe Tervisespordikeskus

Kuigi kohanimi Jõulumäe võiks justkui viidata ainult talvistele tegevustele, siis tegelikult on see paik justkui erinevate liikumisvormide harrastajate paradiis. Suusarajad, jooksurajad, rullirajad, maastikurattarajad, orienteerumise püsirada, kolm disc-golfi rada, kergejõustikualade väljakud ning pallimängupatsid. Kui endal sobivat varustust ei ole, saad laenutada selle kohapealt Jõulumäe Tervisepordikeskusest. Kui aga aktiivne sportimine ei ole sinu pere lemmikala, siis on spordikeskuse luitemännikus ka matkarajad. Lühim neist 5 km ehk sobilik neile, kel peres juba natuke suuremad lapsed. Igas vanuses laste suureks rõõmuallikaks on aga Jõulumäe kelgumäed. Üks neist on muideks kunstlumega ning valgustatud, seega lumepuudus ja talvised lühikese päevad ei saa takistuseks lustakatele kelguliugudele. Kui külm peaks naha vahele pugema, siis peamajas saab sooja teed ja küpsist.

Teispere talu looma- ja linnupark

Kui tahad linnakärast pisut eemale saada ning maaõhku hingata, siis Jõõpre külas on Teispere talu uksed avanud pererahvas, kes kasvatab erinevaid linde. Mõned loomadki on nende juures oma kodu leidnud ning paimaiad nagu nad on ootavad pikisilmi, et väiksed käekesed neid mõnusasti silitaksid. Et laste vaimustus loomadest on ammu teada, siis saada sõbraks lontkõrv-jänes, pesukaru, lammaste või kääbuskitsega, on kindlasti elamus omaette. Lindudest elavad talus kanad, tuvid, faasanid, pardid ja haned, kes samuti omaette vaatemängu pakuvad.

Küti-Uuetoa linnufarm

Tõsistele linnuhuvilistele või neile, kes otsivad eksootikat, on soovitatav külastada Küti-Uuetoa linnufarmi, kus saad näha üle 25 tõu kanu. Muidugi on nad kõik eriilmelised ning värvilised, seega on talus linde koguni üle 60 värvi. Samuti teisi linde nagu parte, hanesid, vutte, kalkuneid, paabulinde ja faasaneid. Peale linnufarmi külastust on ilmselt igal lapsel selge, kust tulevad poodi munad ning et linnulapsed ehk tibud on sama armsad kui näiteks kassi- või koerapojad. Ehk leiad isegi vastuse küsimusele “Kumb oli ennem, kana või muna”?

 

VAATA PAIKADE ASUKOHTASID KAARDIL SIIN

Jaga seda lugu