Romantilise Rannatee muinastuled ja muuseumiöö 29. augustil  2020

Traditsiooniliselt süüdatakse lõkked Eestimaa rannikul augustikuu viimasel laupäeval, tänavu 29.augustil. Nii ka Romantilisel Rannatee randades. Väiksemaid lõkkesüütamisi leiab arvukalt, kuid lisaks neile pakutakse mõnes paigas muudki põnevat lõkke kõrvale. Sellel suvel on sattunud samale päevale ka muuseumiöö, mis lisab müstilisust ja põnevust juurde.

Algusega kell 18.00 toimub Meremaa Kohvikus Margo Paluoja (Eesti Parim peakokk 2018) käe all valminud viiekäiguline õhtusöök ning esinevad Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane. Õhtuhämaruses süüdatakse üheskoos suur muinastulede lõke. 

 Üritus on kõigile TASUTA ja toimub iga ilmaga!

 Õhtusöögi maksumus on 49€/in. Kohtade arv on piiratud, palun broneeri laud info@meremaa.com.

 Kes õhtusööki ei soovi, saab kontserti nautida pinkidel. Samuti avatakse lisatelk, kus pakutakse jooke ja suupisteid kõigile soovijatele.

Muinastulede- ja muuseumiöö Häädemeestel – viikingite show

Häädemeeste muuseum avab oma uksed kell 17:00, kõigile huvilistele on avatud muuseuminäitus “Läbi ajaloo meie tuntud inimesi”.

17:00 -19:00 algab ekskursioon giidiga
18:00 viktoriin “Kas tunned meie kodukandi inimesi”

19:00 toimub Häädemeeste suveaias muistsete viikingite näidislahing Mõõgavõitluse Seltsilt. Kogu võitlust kommenteerib kogenud viiking, kes selgitab pealtvaatajatele seda, mis võitluses toimub ja räägib võitlejate turvistest ning nende ajaloolisest taustast.

Peale lahinguid saavad ürituse külastajaid viikingite varustusega lähemalt tutvuda, selga proovida ja täiendavate küsimustega oma uudishimu rahuldada.

Lepanina hotell – saadab suve puhkama

Restoranis Julie kell 21.00 tantsuks ansambel Poss.
Mere ääres süüdatakse lõke

Fishing Village kalurikülas – kalaturu erimenüü

 

Matsi sadama võrgukuuris – muinastulede simman

Muuseumiöö aurupäevad

 

Avalikud lõkked süüdatakse kell 20.30

Kabli rannas

Merelaiu puhkekülas

 

Päisefoto Gunnar Laak Photography

Jaga seda lugu