Lõkkekohad Romantilise Rannatee matkaradadel

Elen Juurma. Lõkkegurmee

Foto: Elen Juurmaa

Millal viimati tegid keset talve lõkkel süüa. Nautisid rahulikku omaette olemist või hoopis ühist nädalavahetust koos lähedastega. Või  miks mitte pidada talvist sünnipäeva looduskaunis kohas lõkkel valminud  metsagurmeega. Mitmekesist loodust leiab Romantilisel Rannateel aga küllaga ning võimaldab kombineerida eri üüpi loodualade kogemust. Ja meil on vedanud, et ka erinevad aastaajad on nii eriilmelised. Looduses me kogeme. Looduses on meeled rohkem avali. Leiame iseennast ja loome teadlikult pikaajalist rahulolu. Oleme ju inimestena arenguliselt häälestatud heaolutunde jätkuvale kogemisele. Ja nii on ikka ja jälle kõikide meie plaanide keskmeks looduskeskkond.

Ilsaid metsagurmee elamusi Romanrilisel Rannateel!

#leiaomaromantika

 

RMK Kilingi-Nõmme matkarada

3 km pikkune metsarada saab alguse RMK Kilingi-Nõmme metsaklassi juurest, raja kaart on üleval stardipaiga stendil

RMK Rae järve matkarada ja telkimisala

Rae järve matkarada ja telkimisala on metsade keskel paiknev rahu ja vaikust pakkuv puhkepaik. Telkimisalal on olemas kolm lõkkekohta, lõkkepuud puukuuris, külakiik, käimlad ja prügikastid.

Lemme rand ja RMK telkimisala

Kaunis looduslik rand, mille kaldad on ääristatud armsate kivikeste ning männimetsaga. Mereäärne piiratud aiaga telkimisala on olnud populaarne juba aastakümneid. Metsa alla on rajatud 15 lõkkekohta, mille ümber on pingid kus saab mugavalt ise endale süüa valmistada.

RMK Laiksaare lammimetsa õpperada

Rannametsa jõe lammimetsas kulgeva infotahvlitega õpperaja eesmärgiks on tutvustada Eestis vähe esinevaid lammimetsi ning neile omaseid taimekooslusi. Rajal tuleb ületada ka purdeid ja mahalangenud puid. Raja äärde jääb puhkamiseks metsaonn, kus saab soovi korral ka ööbida ja lõkkeplatsil lõket teha.

Matsiranna telkimisala

Telkimisala asub mere kaldal, männimetsa all. Telkimisalal on katusega laud- pingid, kaetud lõkkeasemed, käimlad, infostend.