ROMANTILISE RANNATEE LIIKMETELE

Romantilise Rannatee on turismipiirkond, kuid ka koostöövõrgustik ning  turundustugi piirkonna turismiteenuseid ja -tooteid pakkuvatele organisatsioonidele. Hetkel on koostöövõrgustik avatud igaühele, kes tegutseb piirkonnas ning on kõigile tasuta (v.a eriprojektid)

Romantilise Rannatee piirkond hõlmab Leader tegevusgrupi Pärnu Lahe Partnerluskogu tegevuspiirkonda: Häädemeeste vald, Kihnu vald, Pärnu linna Audru ja Tõstamaa osavallad, Saarde vald (haldusreformieelne Saarde valla territoorium), Tori vald (haldusreformieelne Sauga valla territoorium), Lääneranna vald (haldusreformieelsed Varbla ja Koonga valla territooriumid).

Peamised turunduskanalid ja tegevused, mis on suunatud Rannatee liikmetele:

 • rannatee.ee. Lehele saamise tingimuseks on turismitoote olemasolu www.puhkaeestis.ee lehel. Sealt tuleb info automaatselt rannatee.ee lehele ning edaspidi toimub andmete muutmine ainult ühes kohas, www.puhkaeestis.ee lehel.

Tooteinfona saab puhkaeestis.ee portaali sisestada majutuse, toitlustuse, tegevused, atraktsioonid, matkad ja kõik muud turismiteenused ja -tooted, mida külalistele pakutakse.

Puhkaeestis.ee on üle-eestiline, riiklik turismiettevõtete andmebaas, mida haldab ja turundab EAS. Lisaboonusena tõlgitakse teie info tasuta 6 keelde. Lehega liitumiseks võtke ühendust Pärnu linnavalitsuse ametnikuga Merilin Mäe merilin.mae@parnu.ee |+372 444 8365 | +372 5330 4134

 • Romantilise Rannatee trükised. Hetkel on peamine trükis, mida levitame Rannatee ettevõtetes, Pärnu infopunktides, messidel, sündmustel jm, Romantilise Rannatee turismikaart. Kaart on hetkel 3 keeles: eesti, inglise, vene ning uuendame seda enne igat turismihooaega.

Vastavalt vajadusele paneme kokku ka muid trükiseid.

 • Sotsiaalmeedia. Romantilise Rannatee facebooki ja instagami lehed; aeg-ajalt teeme postitusi ka VisitPärnu ja PuhkaEestis facebooki lehtedel.

Ka kodulehel on “sündmused” rubriik, millele klikates avaneb see sama leht. Et sündmus siia saaks on kaks võimalust: 1. Saadate sündmuse lingi Rannatee koordinaatorile 2. Panete Romantilise Rannatee ürituse kaaskorraldajaks, siis tuleb teavitus automaatselt Rannatee facebooki lehele.

 • Koolitused, üritustel osalemine. Korraldame oma liikmetele erinevaid koolitusi, õppereise, käime koos messidel jm üritustel Rannateed ja oma ettevõtteid tutvustamas. Plaanidest anname jooksvalt teada.
 • Lisaks sellele on käimas erinevaid turundus- ja arendusprojekte, kuhu kaasame oma liikmeid ning millest anname samuti jooksvalt oma teada.
 • Infoseminarid liikmetele. Paar korda aastal (sügisel ja kevadel) korraldame Rannatee liikmetele infoseminare, kus räägime, millised ühiseid tegevusi plaanime, mis on tehtud, arutame koos, mida edaspidi teha jms
 • Infoliikumine. Rannatee liikmed saavad meili teel regulaarselt infokirjasid. Samuti on olemas messengeri grupp, kus jagame operatiivset infot ja liikmed saavad oma infot jagada.

Liikmete aktiivne panustamine Romantilise Rannatee turundusse. Romantiline Rannatee saab tuntumaks ja külastatavamaks vaid siis, kui kõik liikmed panustavad Rannatee teavitustöösse. Seega koostöö Romantilise Rannateega eeldab igalt liikmelt aktiivset Rannatee turundamist:  

 • Iga võrgustiku liige levitab aktiivselt Romantilise Rannatee sõnumit kõikides oma turunduskanalites ja kasutab Romantilise Rannatee logo.
 • Turundusmaterjalides ja liikmete kodulehel on kasutatud Romantilise Rannatee logo, mis lingib lehele rannatee.ee
 • Sotsiaalmeedi postitustes kasutatakse @Romantiline Rannatee, #romantilinerannatee, #romanticcoastline
 • Liikmed on märgistatud Romantilise Rannatee siltidega ning koha peal on olemas Rannatee seinakaardid, samuti teised turundusmaterjalid

Rohkem infot liikmelisuse kohta ja liitumiseks:

Eveli Ilvest eveli@pekonsult.ee  tel 56640673

Foto: Toomas Mitt