Heaolu2023-04-17T12:17:20+00:00

Heaolu Rannateel

#heaoluromantika

Rannarahvas on läbi aegade alustanud päeva merele ja loodusesse vaadates, küsides justkui eesootava päeva kohta selgitust. Sättinud algavat päeva läbi väikeste märkamiste. Kuulatades hommikust linnulaulu, tuulekohinat, merelt kostvaid hääli, päikese või vihma puudutus. Hinganud sügavalt sisse ja jälginud oma mõtete teekonda. Ja nii igal järgneva hetkel päeva kulgedes. Iga heli on ainukordne. Iga lõhn on ainukordne. Meie rannik ja rikkalik looduskeskkond on ühtaegu meie kultuurikese, elukeskkond ja tervisekeskus. Käi paljajalu kivisel rannal või rohusel rannaniidul ja tunneta, millest räägib keha. Kuidas ta regaeerib ja valmistub järgmiseks sammuks. See on aeglane ja teadlik kõndimine või moodsamal viisil kõndimimeditastioon.  Astu samm haaval ja jälgi, kuhu suunduvad su mõtted. Ära lase neil tormata jumalteab kuhu. Tunneta lõhnu ja kuulata helisid. On hästi oluline jälgida, kuidas me oma vaba aega kasutame. Millal haarame telefoni järgi ja millal meie mõtted kipuvad tagasi tegemata asjade nimekirja juurde või mida me üldse mõteleme. Me oleme ellujäämise tagamiseks evulutsiooniliselt häälestatud märkama rohkem ohte ja negatiivset. Mistõttu me ka reageerime neile rohkem. On ülioluline õppida märkama väikeseid rõõmuhetki ja neid päeva peale kokku koguda. Seda heolu saame ise õppida. Väikeste sammudega astudes  kasvatame tasapisi oma heaolutunnet. See ei teki üleöö. See on teadlik mõtete ja tegude sättimine ja otsused, keskenduda väikestele rõõmudele. Armasta ennast, andesta endale ja võta aega. Looduskeskkond ja rännakud selle kesel on selleks ideaalne paik.

Rannarahvas on läbi aegade alustanud päeva merele ja loodusesse vaadates, küsides justkui eesootava päeva kohta selgitust. Hinganud sügavalt sisse, jälginud oma mõtete teekonda ja sättinud uut päeva läbi väikeste märkamiste. Ja nii igal järgneval hetkel sellel kaunil maal.

Me oleme ellujäämise tagamiseks evulutsiooniliselt häälestatud märkama rohkem ohte ja negatiivset. Mistõttu me ka reageerime neile rohkem. On ülioluline õppida märkama väikeseid rõõmuhetki, mida päeva peale kokku koguda. Tunda tänutunnet võimaluste eest elada siin kaunil maal.

Armasta ennast, andesta endale ja võta aega. Looduskeskkond ja rännakud selle keskel on selleks ideaalne paik. Kuulata hommiku rütmi ja anna valgusel särada. Kuulata linnulaulu, tuulekohinat, merelt kostvaid hääli, tunneta päikese või vihma puudutust. Iga heli on ainukordne, iga lõhn on ainukordne selle kaunil maal.

#heaoluromantika

Meie rannik ja rikkalik looduskeskkond on ühtaegu meie loomulik tervisekeskus. Käi paljajalu kivisel rannal või rohusel rannaniidul ja tunneta, millest räägib keha. Kuidas ta regaeerib ja valmistub järgmiseks sammuks. See on aeglane ja teadlik metsa- ja merekümblus. Astu samm haaval ning  jälgi ja tunneta, kuhu suunduvad su mõtted või tunneb keha. Ära lase neil tormata jumalteab kuhu. On hästi oluline jälgida, kuidas me oma vaba aega kasutame. Millal haarame telefoni järgi ja millal meie mõtted kipuvad tagasi tegemata asjade nimekirja juurde või mida me üldse mõteleme.


Go to Top