AUGUSTI TOIDUSÜNDMUSED

 

Lõikuskuul pühendume taas tõsisemalt toidule, et anda hinnang suvisele saagile. Kutsume teid osa saama augustikuu maitsetest – veinid, tšillid, kurgid, vähid…

DUELL Pootsi veinimõisas – Hof Podis vs Staffelter Hof

Kutsume teid osa saama esimesest veinimõisate duellist Eestis. Vastamisi lähevad verinoor Pootsi veinimõis Romantiliselt Rannateelt ja Saksamaa vanim Staffelter Hof. Õhtut saadab imeline õhtusöök ning lõpetab lummav Silver Jusilo.

19. august 19.00
Pootsi mõisas
Lisainfo ja piletid

Kurgifestival

Kas teadiste, et kõige paremad kurgid kasvavad mere ääres? Samuti on siin kõige paremad kurgihoidiste tegijad, kes juba 10. aastat oma kogemusi Kurgifestivalil jagavad.
20. augustil on taaskord aeg, mil tähistame tänavust kurgisaaki suure peo ja laadaga Tahkurannas.

20.august terve päev
Tahkurannas, Tahku tare ümbruses
Lisainfo

Tšillisõprade kokkutulek

Romantilisel Rannateel tegutsev tšillitalu korraldab esmakorselt tšillisõprade kokkutulekut. Oodatud on kõik tšillisõbrad, nii kasvatajaid, toodete valmistajaid, vürtsikate roogade austajaid, aiandushuvilised ja kõik teised. Jagatakse kogemusi, degusteeritakse ja üles on pandud väikese laadanurk ainult tšilliga seotud toodetele.

24.august 11-16.00
Kärsu küla, Metste aiandustalu
Lisainfo

Vähipidu kalurikülas

Eestlaste seas kõrgelt hinnatud kohalik delikatess, homaari väikevend jõevähk on jälle Kaluriküla laual. Võimalus on saada osa vähkide valmistamise protsessist, mis leiab aset kahel augusti õhtul sadamakohviku maalilisel jõekaldal.
Sõralised valmivad elaval tulel, suures pajas. Puljong on ikka vana hea klassika – rohkelt tilli, natukene soola ja tükk suhkrut. Kõrvale klaas kihisevat või pits haljast. Lauad saavad olema rikkalikud. Pakume värskeid austreid, pannkooke kalamarjaga ja muud põnevat. Mis saaks olla mõnusam, kui suveõhtu sõprade seltsis koos hea söögi ja joogiga!

17. ja 24. august 18.00
Sauga, Fishing Village kaluriküla
Lisainfo