Mida teha talvel Romantilisel Rannateel? 8 soovitust

Tule ja lase romantikal end kanda. Naudi talveromantikat täiel rinnal!

1. Jõulumäele suusatama!

Jõulumäe kunstlumega rada peab vastu kuni aprillini ning soodsate ilmastikuoludega tehakse loodusliku lumega radasid juurdegi. Jõulumäe rajameistrid on Eesti parimad! Rajad on erineva pikkuse ning raskusastmega ning neid on mugav vastavalt oma soovidele ja võimalustele kombineerida. Kel oma suusavarustus puudub, siis sellelegi leiab Jõulumäe varustuserendis lahenduse.

#talveromantika

2. Jõulumäele kelgutama!

Kuigi Romantilisel Rannateel tuleb mägesid tikutulega otsida, siis Jõulumäel leidub kõrgeid künkaid, kust kelguga pika liu teha. Kunstlumega kelgumägi on avatud iga ilmaga ning peab vastu nii vihmas kui pluss-kraadis.

#talveromantika

3. Uisutamine rabajärvedel ja rannikul

Rannatee kaunis loodus kutsub igal aastaajal. Kui lund napib, kuid külma on piisavalt, pakuvad imekaunid rabajärved ja rannikuloodus avastamisrõõmu ning õues olemise lusti igas vanuses seiklejale. Kus on parimad jääolud, teavad muidugi kohalikud. Seetõttu on mõistlik oma ala asjatundja kaasa võtta. Uuri lisa Sassijärve puhkemajast,  Seikle vabaks meeskonnalt.

#loodusromantika

4. Talvine kalapüük jääl

Kogenenud kalapüüdjad teavad, et parimad paigad jääkalastamiseks on Pärnu laht ja Ermistu järv. Kel jääl kalastamise kogemusi napib, kuid on tahtmine järele proovida, siis Fishing Village aitab selles osas järele.

#mereromantika

5. Talvine metsamatk

Kui suuski ja uiske pole tahtmist alla panna, siis leidub meiekandis rohkelt erineva pikkusega matkaradu, mis ootavad siinset mitmekesist loodust avastama. Proovi näiteks: sügavate metsade keskel ja inimasustustest kaugel asuv Nigula raba matkarada, iga pere liikmele sobiv ning hea asukohaga Rannametsa-Tolkuse matkarada, põneva vaatetorniga Tuhu soo matkarada või hoopis seikluslikum retk Soontagana maalinna või Kurese muinaskülla.

#metsaromantika

6. Ree- või vankrirõit hobusega

Kogu perega arhailist hobusõitu nautima Maria Tallu! Talvine mets on imeline nii lumekatte all kui ilma. Kui lund parasjagu ei ole, siis rakendatakse ree asemel vanker hobuse taha. Maria Talu perenaised pakivad teele kaasa piknikukorvi maitsvate koduste küpsetiste ja kuuma joogiga ning ehe külaromatikaelamus on kindlustatud!

#külaromantika

7. Väljasõit lõuna- või õhtusöögiks Varbla sadamasse

Ajal, mil Romantilise Rannatee kohvikud ja restoranid on talvehooajaks aja maha võtnud, on restoran Groot kogu talve külaliste ootel! Sel suvel vastavatud Varbla jahisadamas sisseseadnud restoran Groot üllatab mõnusa atmosfääri ning kohalike maitsetega, aukohal on kala. Restoran on lahti reedest pühapäevani: reedel 16.00- 22.00, laupäeval 13.00- 22.00 ja pühapäeval 13.00- 20.00. Enne pikka sõitu on mõistlik restorani ettehelistada ja uurida vabade kohtade olemasolu üle.

Kui on soovi pikemaks ajaks Varblasse pidama jääda, siis kohe restorani kõrval  asub Varbla puhkeküla. Mõnusat sooja sauna saab ka!

#toiduromantika

8. Mõnus ja soe saun

Pärast värskes õhtus matkamist või sportimist kulub mõnus soe saun marjaks ära. Sauna leiab pea igast Rannatee majutuspaigast. Eraldi soovitame ära proovida eheda suitsusauna Vango Imedemaal, Talurahva spa Maria talus ning tünnisauna Ojako puhke- ja koolituskeskuses.

Vaata siit, milline majutuspaik jääb sinu talvise seikluse lähedusse ning uuri, kas sooja sauna õhtuks pakutakse. NB! Telli saun kindlasti eelnevalt ette, sest kütmine võtab oma aja :)

#külaromantika #talveromantika

Jaga seda lugu