7 soovitust, mida teha talvel Romantilisel Rannateel

7 soovitust, mida teha talvel Romantilisel Rannateel

Teadagi pakub talv parimaid võimalusi looduse avastamiseks. Tänu pakasele on ligipääsetavad paigad, mis muul ajal kättesaamatuks jäävad. Lumel võib kergesti leida metsaasukate jälgi ning kuna vaateid ei ole segamas lehtedes puud ja põõsad, on rohkem näha. Sinu ülesanne on vaid ennast soojade riietega varustada  ning lasta Rannatee rahval parimad palad ette näidata.

  1. Jõulumäe tervisespordikeskuse murdmaa suusarajad. Kunstlumega rada peab vastu kuni aprillini ning soodsate ilmastikuoludega tehakse loodusliku lumega radasid juurdegi. Rajad on väga erineva pikkuse ning raskusastmega ning neid on mugav vastavalt oma soovidele ja võimalustele kombineerida. Kel oma suusavarustus puudub, siis sellelegi leiab Jõulumäe varustuserendis lahenduse.
  2. Jõulumäele kelgutama. Kunstlumega kelgumägi on avatud iga ilmaga ning peab vastu nii vihmas kui ka pluss-kraadidega.
  3. Uisutamine rabajärvedel. Rannatee kaunis loodus kutsub igal aastaajal. Kui lund napib, kuid külma on piisavalt, pakuvad imekaunid rabajärved avastamisrõõmu ning õues olemise lusti igas vanuses külalisele.
  4. Talvine kalapüük jääl. Kogenenud kalapüüdjad teavad, et parimad paigad jääkalastamiseks on Pärnu laht ja Ermistu järv. Kel jääl kalastamise kogemusi napib, kuid on tahtmine järele proovida, siis Fishing Village aitab selles osas järele.
  5. Avasta talvine Kihnu saar. Kes eelistab reisida ja põnevaid paiku külastada ajal, mil vastu ei jaluta teine turist, siis talv on parim aeg Kihnu saare avastamiseks! Suure pakasega avatakse jäätee, mis muudab sõidu saarele eriti lihtsaks ja kiireks. Kui just tormi ei lubata, sõidavad kogu talve läbi laevad. Puhka Kihus on talvise puhkusepaketi saarel kokku pannud, et sinu saarel viibimine teha võimalikult mugavaks, ning pakub lisaks huviväärsuste külastamisele kohalikke maitseid ning sooja sauna.
  6. Talvine metsamatk. Romantilisel Rannateel leidub rohkelt erineva pikkusega matkaradu, mis ootavad siinset mitmekesist loodust avastama. Proovi näiteks: sügavate metsade keskel ja inimasustustest kaugel asuv Nigula raba matkarada, iga pere liikmele sobiv ning hea asukohaga Rannametsa-Tolkuse matkarada, põneva vaatetorniga Tuhu soo matkarada või hoopis seikluslikum retk Soontagana maalinna või Kurese muinaskülla.
  7. Mõnus ja soe saun. Pärast värkes õhtus matkamist või sportimist kulub mõnus soe saun marjaks ära. Sauna leiab pea igast Rannatee majutuspaigast. Eraldi soovitame ära proovida eheda suitsusauna Vango Imedemaal, Talurahva spa Maria talus ning tünnisauna Ojako puhke- ja koolituskeskuses.
2019-01-30T13:59:32+00:00