5 kõige romantilisemat kohta Romantilisel Rannateel

Kus siis veel romantikat nautida, kui mitte Romantilisel Rannateel! Pakume romantikutele välja viis kõige romantilisemat paika, kus isekeskis, oma kaaslase või hoopis perega aega veeta.

1. Piknik Rannametsa-Tolkuse looduse õpperajal

Vaieldamatult üks kauneimaid kohti Pärnumaal, kus aeg jääb seisma ning silm saab rahulikult puhata looduse ilu nautides, sest keskkond kohe loob sellise erilise tunde. 2,2 kilomeetri pikkusel rajal saad jalutada mööda laudteed nii rabamaastikul kui luitemännikus, kui aastaaeg lubab, ujuda rabalaukas ja ronida vaatetorni, et nautida looduse omapära ka ülevalt poolt. Romantiliseks piknikuks sobivad hästi rabalauka ääres olevad puhkekohad, vaatetorni ümbrus ning tuulevaiksel päeval ka torni vaateplatvorm.

Rannametsa Tolkuse matkarada

Foto: Priidu Saart/VisitPärnu

2. Kihnu tuletorn koos romantiliste jalutuskäikude ja Kihnu Gurmee piknikuga

Üheks romantilise paiga tunnuseks on selle erilisus või ainulaadsus. Kogu Kihnu saar oma kultuuri ja olemusega täidab mõlemad kriteerumid. Kui aga on plaanis veeta aega romantilisel lainel, siis tasub ette võtta jalutuskäik saare kõige lõunapoolsemas otsas asuva tuletorni juurde. Tuletorni asukoht saare tipus koos kaldale laksuvate lainete ning võimalusega mööda suuri kive ronida jääb meelde veel kauaks. Kui tekib võimalus ronida tuletorni tippu (avatud suveperioodil), lisanduvad mälestustesse veelgi kaunimad pildid. Kohalikust toorainest valmistatud einet, mis valmistatud Kihnu Gurmee poolt, serveeritakse just sulle sobivas kohas. Pakutavad maitsenüansid juba ei unune, nagu ka mälestus Kihnu saare külastusest.

Kihnu Gurmee

Kihnu tuletorn

Foto: Kihnu Gurmee

3. Kanuumatk aastasadu inimeste poolt puutumatutele rabajärvedele

Romantilised hetked justkui nõuavad privaatsust. Mis oleks privaatsem kui koht, kuhu pole aastasadu inimestel asja olnud. Jätta seljataha igapäevatoimetused ning nautida vee sulinat, vaimustavat loodust ja ühiseid hetki. Kanuumatk toimub kõrgrabas, mida saab võrrelda kui suure vesivoodiga. Kui sa ei ole varem näinud naistepuu metsa, rabasambla “spaad” või maa-alust jõge, siis kõik need uued elamused saad samuti oma läbikogetu nimekirja üles märkida. Ikka sinna “kvaliteetaeg oma lähedastega” rea kõrvale.

Viruna talu kanuumatk rabajärvedel

4. Päikeseloojang Lepanina Hotelli rannas

Seni kuni sa pole kogenud päikeseloojangut Lepanina Hotelli rannas, siis sa ilmselt ei teagi, mida tähendab üks täiuslik päikeseloojangu elamus. Päike loojub merre, tekitab erakordselt värviküllase taeva koos erinevat tooni siniste, punaste, kollaste ning oranžide varjunditega, merelained loksuvad vaikselt vastu rannakive, istud suurel kivil või valgustatud paadisillal jalgu veekohal õõtsutades ning naudid oma kallima seltskonda. Ükski suvi ei tohiks mööduda ilma sellise päikeseloojanguta. Veel enam, suveperioodil on avatud ka Lepanina Hotelli suveterrass ehk imelist merevaadet täiendab veel maitsev õhtusöök.

Lepanina hotell

Foto: Jaan Krivel

5. Veinimõisa külastus

Mõisad oma olemuselt tekitavad alati romantilise hõngu. On see siis tõsiasi, et tegu vana majaga koos oma põnevate lugudega, suursugune väljanägemine sammaste, nikerduste ning maalidega või miski muu, aga juba teadmine, et tegu on vana mõisaga, räägib enda eest. Eestis on ainult kaks veinimõisa, mis mõlemad asuvad Romantilisel Rannateel. Nii Allikukivi veinimõisa rahvas kui ka Pootsi mõisapere on ühendanud oma kire – veinide tootmise ning mõisa ajaloo tutvustamise koos ekskursiooniga mõisapargis ja -hoones ning aias. Seeläbi on meie mõisad saanud endale uue võlu ning selle kogemine on ühtviisi huvitav, nauditav kui romantiline.

Pootsi mõis

Allikukivi veinimõis

 

 

Jaga seda lugu