Kolmapäeval, 1. mail 2019 avavad üle Eesti maapiirkondade turismiettevõtted juba kuuendat korda oma uksed külastajatele ning tutvustavad oma tegemisi. Sellel päeval saab päris TASUTA või ERIHINNAGA osaleda matkadel ja retkedel, sõita paadiga, teha käsitööd, osaleda töö- ja õpitubades, kogeda uusi maitseelamusi, lüüa kaasa talgutel, tutvust teha taluloomadega, kohtuda pererahvaga, käia kuumas saunas jpm põnevat.
Igal ettevõttel oli selleks päevaks isiklik pakkumine oma külalistele!

Vaata, milliste pakkumistega tulevad välja Romantilise Rannatee turismiettevõtted

AUHINNAMÄNG!

Kõikide vahel, kes külastavad 1.mail Romantilise Rannatee turismiettevõtteid, loosime välja romantilise nädalavahetuse Romantilisel Rannateel kahele:

Loosimisel osalemiseks postita facebooki pilt külastatud kohast ning märgi asukohaks “Romantiline Rannatee”

Varbla puhkeküla / Ranna motell

Taas kevadveed vulisevad, metsaalused on sinililleõites ja kohe-kohe on käes kibekiire suvehooaeg. Aga enne veel, kui suur “hullus” lahti läheb, kutsume kõiki huvilisi – nii endisi, kui ka uusi külalisi, meile külla – Avatud Uste Päevale, mis toimub taas 1.mail.

Oleme kõigile uudistajatele avatud alates kella 12.00 Kõiki tulijaid kostitame kosutava supiga, mille on valmistanud meie maja kokad Puhkeküla peremehe poolt püütud värsketest kaladest. Seejärel saab tutvuda majaga – Puhkeküla perenaine teeb tuuri puhkekompleksis ning tutvustab erinevaid vaba-aja veetmise võimalusi, meie tegemisi-toimetamisi. Kell 13.00 on ootel 2 töötuba. Esimene töötuba kutsub kõiki kunstihuvilisi, et maalida üks meeleolukas mereteemaline pilt, mille saab hiljem endaga koju kaasa võtta. Juhendaja Monika poolt on lauajupp ja värvid ning maalimine just puidule käibki. Osalustasu on ka – 10.-/pers. Teine töötuba kutsub kõiki väikseid ja suuri tüdrukuid, kellel on huvi pärlite ja keede vastu. Maja perenaine Marika kaasabil saab meisterdada käevõru või kaelakee. Osalustasu käevõru meisterdajal – 5.-/pers. ja kaelakee meisterdajal 10.-/pers. Kogu päeva vältel – kella 12.00 – 17.00 on avatud baar, kus pakutakse ergutuseks kohvi ja erinevaid küpsetisi. Tulge vaatama ja kaema, kuidas elatakse ja toimetatakse Varbla Puhkekülas ehk “Paradiis Pärapõrgus”! Olete meile alati teretulnud!

Viruna talu

PRESIDENDI MATK EHK KAKSKÜMMEND AASTAT HILJEM

Viruna taluõuel istume kärule ja 4 km sõidame Mustoja alguse poole. Ületame oja jalgsi, lähme üles rabarinnatisele 800 m. Siin algab naistepuumetsa järvestik. Kanuudega saab sõita naistepuumetsa. Näitan inimesest puutumata loodust ja seda, mis allu füüsikaseadustele.

Matk kestab 4 tundi
Erihind 10-le inimesele 250.- (tavahind 500.-)
Vajalik eelregistreerimine

Merelaiu puhkeküla

01.05 Avatud uste päeval ootame külalisi kell 11-15. Merebioloogi Jüri Tensoniga vaatame mikroskoobiga kalu ja võõrliike kell 12-14. Avatud ka kodukohvik.

Pootsi veinimõis

Veinimõisa veinide degustatsioon ja mõisa ekskursioon kell 11.00, 13.00 ja 15.00 (5 eur inimene).
Kohapeal pakume erinevaid mõisa veine, maiustusi ja suitsukala.

Kihnu Sadama Öömaja

Avatud uste päeval pakume majutust Sadama Öömajas erihinnaga 25€ inimene ja majutuse maksumus sisaldab ka Eesti hommikusööki. Külastajad saavad tutvuda Sadama Öömajaga ning meie pakutavate teenustega. Pakume soolast ampsu Rannametsa Valdo püütud kalast ning ka kooki ja taimeteed. Ette on võimalik tellida suitsukala ja kohapealt on võimalik osta -20% soodustusega kinkekaarte.

Maria talu ja Jõuluvana Korstna talu

Kõik huvilised on oodatud Maria talu tutvustavale ringkäigule 1. mail kell 14.00.

Kogunemine talu peamajas, kus ootab ees tervitusjook ja väike suupiste Maria talu perenaistelt. ​Maria talu peremees räägib talu ajaloost ja tutvustab peamaja. Seejärel suundume väikesele ringkäigule, mille käigus saate tutvuda hobuste, ratsutamisvõimaluste, maneeži ja Jõuluvana Korstna taluga. Tagasiteel saate oma silmaga üle vaadata Maria talu majutusvõimalused. Tutvustav ringkäik on TASUTA.

Avatud Maria talu ja Jõuluvana Korstna talu kohvikud (kell 11-16), lisatasu eest ratsutamine, vankrisõit ja saunad.

MAJUTUSE ERIPAKKUMINE 26. aprill – 5. mai. Kahekohalise toa hind 40 € (tavahind 50 €). Hind sisaldab hommikusööki.

Meeldivate kohtumisteni Maria talus!

Ojako Puhke- ja Koolituskeskus

Ojako Puhke- ja Koolituskeskuse leiate maalilisel, mööda rannikut ja kalurikülasid lookleval maanteel. Ojako on kujunenud meelispaigaks seminaride ja koolituste ning pulmade ja teiste tähtpäevade korraldamisel. Majutust pakutakse erinevates majutusmajades.

Ootame avatud ustega 1. mail külalisi 11.00-15.00! Tutvustame kompleksi.

Kohapeal Kaspar Kõiva (www.seikluspartner.ee) vibude ja kanuudega – tulge tutvuma.

Kapteni talu kalakohvik

Lindi küla mereäärne talu on avatud külastajatele kell 10.00-18.00. Avatud Kapteni talu kalakohvik ning vesiratta ja paadi laenutus.

PÄEVAPAKKUMINE: 1.mail pakume külastajatele sobiva ilma korral vesiratta ja ka paadi laenutust 20 min. tasuta.

Vene talu

Talu tutvustavad ringkäigud algavad kell 12 ja 14. Tutvustame Teile, kuidas töötab samovar, räägime vene rahvuskultuurist ning mängime mänge.

Kodukohvikus on päeva jooksul võimalik juua ehtsat samovariteed koos teekõrvasega, nautida head kohvi ning maiustada hea ja paremaga. Müügil erinevad suveniirid. Ostude jaoks palume varuda sularaha.

Küti-Uuetoa Linnufarm

Meil on aedades vaatamiseks üle 90 erineva linnupere – kanad, pardid, haned, vutid, kalkunid, paabulinnud ja faasanid. Näiteks kanu on meil 30 eri tõugu ja 88 erinevat värvi.

Avatud veel talupood ja kodukohvik. Talupoes müüme oma talu toodangut ja käsitööd, kaasa saab osta erinevate lindude liha ja mune.

Sissepääs 3€ lastel, 5€ täiskasvanutel.

MTÜ Eassalu-Neitsi Külaselts

Ootame Teid 1.mail külla!

Käsitöötooted ja kogukonnaköögi karulaugu hapendamise töötuba – juhendaja Mercedes Merimaa – osalemine 5€;

Kevadrohelise pesto töötuba – juhendaja Kristi Lehtla – osalemine 5€;

Liivimaa piruka valmistamise töötuba – juhendaja Ljudmila Ruukel – osalemine 5€;

Lisaks taimeteed ja maitsekohv umbrohu gurmeega otse ahjust. 

Valgeranna Seikluspark

Valgeranna Seikluspark asub Pärnu kesklinnast 9 km kaugusel mereäärses männitukas. Valgerannas on 6 seiklusrada ja 6 pikka laskumist, 100 rajaelementi lihtsast keeruliseni ning vabalangemise hüpe. Sobiva kõrguse ja raskusega raja saavad valida nii lapsed kui ka täiskasvanud. Pere pisemaid (2-8aastaseid) ootab lastepark.

​PS! 2019. a kevadel ootavad avastamist uuenenud 3. ja 5. rada.

MAI SEIKLUSPARGIS märksõnaga “maaturism”:

 • seiklusraja piletiga tasuta vabalangemise hüpe
 • seiklusraja piletiga osalemine loosimises, iga loos võidab
 • võta piknikukorv kaasa (terrassi ning grilli kasutamise võimalus)
 • aardejaht 3€/inimene
 • discgolfi ketaste rent 3h/tasuta NB!
 • Aardejahi ja discgolfi palume eelnevalt broneerida.

Aardejaht on lõbus seiklusmäng, kus tuleb kaardi abil leida 7 mõistatust ja aare.
Vabalangemise hüpe sooritatakse spetsiaalse seadme abil 10 m kõrguselt
Discgolfi 18-korviline rada on kulgeb terviserajal ja ilusas männimetas.
Valgeranda on mõnus tulla ka jalgrattaga. Kergliiklustee kulgeb kesklinnast seikluspargini.

Õhus on seiklust, Valgerannas kohtume!

Villa Andropoff

Ootame teid kell 10-16.00.

Viime külalised põnevale retkele puhkekeskuse ajalooradadele. Saabumisel värskenduseks tasuta alkoholivaba Granaatõuna Mojito. Eripakkumine maiasmokkadele: maasika-laimi cupcake ja tass kohvi 5.-

Solar Caravan Park

Solar Caravan Park kutsub huvilisi 1. mail uudistama karavanpargi tegevusega, küsima julgelt infot päikesepaneelide tootlikuse kohta ja tutvuma kohaliku külaseltsi käsitööga. Ootame teid külla kella 10 – 14.

Tamme talu ürdiaed

1.mail ootame teid Tamme talusse külla kella 10.00-16.00.

PÄEVAKAVA:

Kell 10.00 – Avame Tamme talu uksed. Külalisi ootab hubane aiakohvik koos hõrgult maitseva Tamme talu tee ja perenaise küpsetatud värskete ürdipirukatega. Talu poes pakume maitsmiseks ja kaasa ostmiseks Tamme talu häid ja kvaliteetseid tooteid. Rohenäpud saavad kasvuhoones ja taimede välimüügiplatsil kogu päeva jooksul uudistada ja kaasa osta selle hooaja uut ja väga põnevat maitse-, lõhna- ja ravimtaimede valikut.

Kell 11.00 – Õpituba rohenäppudele maitse-, lõhna- ja ravimtaimede kasvatamisest rõdukastides, pottides, erinevates anumates ja amplites. Töötoas jagan teile oma kogemusi ürtide kasvatamisest ja omavahelisest sobivusest, ürtide kasvatamiseks sobivatest anumatest ja hilisemast hooldamisest ning ürtide kasvatamiseks sobivatest muldadest. Lisaks näitan teile ära oma väikesed istutusnipid ja trikid. Töötuba on kõigile huvilistele tasuta!

Kell 13.00 – Teeme külalistega põneva ringkäigu hurmavatest maitsetest ja lõhnadest tulvil kasvuhoones, kus vaatame ja nuusutame üle kõige põnevamad uustulnukad maitse-, lõhna- ja ravimtaimede seas.

Kell 15.00 – Teeme külalistega põneva ringkäigu hurmavatest maitsetest ja lõhnadest tulvil kasvuhoones, kus vaatame ja nuusutame üle kõige põnevamad uustulnukad maitse-, lõhna- ja ravimtaimede seas. Ostude tegemiseks palume kaasa võtta sularaha.

Maitsvate kohtumisteni Tamme talus!

Teispere talu

Teispere talu on erakordse haljastusega elustiilitalu, kus tegeletakse põllumajandusega ja hobikorras lindude-loomade kasvatusega – küülikud, pesukaru, lambad, kodulinnud, tuvid ja faasanid.

Talu taastamise lugu – Siberisse küüditatud esivanemate kodust jäi järele vaid võsastunud hoov, millest on peale järglastele tagastamist 25 aastaga üles ehitatud omanäoline parkaiaga kodu.

Mida näha ja kogeda 1.mail?

 •   Mida loomad ja linnud söövad
 •   Millised on erinevate lindude munad – kanad, haned, pardid, tuvid, faasanid
 •   Taluhoov – saar, mägirada, metsarada, keldrimägi, jõed – kuidas need loodi
 •   Arteesiakaev – joogivesi, mis alati voolab
 •   Talutehnika tutvustus – traktor ja haakeriistad, lumesahk, ümberehitatud Niva, kuuseheki pügamiseks vajalikud vahendid, murutraktor
 •   Peremehe enda ehitatud tehnika
 •   Hoovikohvik ainult 2 korral aastas – sularaha.

Vaadake ka videot: https://vimeo.com/167710834

1.mai külastus 2 €/inimene (al. 2 aastastest lastest).

Fishing Village kaluriküla

Fishing Village kaluriküla on omapärane puhke- ja vabaajakeskus Pärnus Sauga jõe kaldal. Tegevusalad millega tegeleme: sadamateenused, majutus, glamping, karavan aeru- ja mootorpaatide laenutamine, lõbusõitude korraldamine jõel ja lahel laevaga Johanna kalapüügireiside korraldamine suvel kui talvel vibutamine vibulasketiirus laste sünnipäevade korraldamine ettevõtete meeskonnaliitmise- motivatsiooniürituste läbiviimine toitlustus – sadamakohvik ja forellipüük ürituste korraldamine – Pärnu Merepäevad, Kaluriküla jaanipäev, Pärnu lahe Koha, Mere- ja Kalaturg jne

1.mai pakkumine:

10.00 avame uksed: Kui nüüd tekkis huvi ja plaan pidada enda või laste sünnipäeva. Tahate kinkida kalastusreisi enda sõbrale või kaaslasele või hoopis soovite pidada enda ettevõtte suvepäevad meie juures, siis…

14.00 – 15.00 annab koha peremees ülevaate kohapeal toimuvast. Tehakse väike tutvustav ringkäik kalurikülas ning tutvutakse teenustega. Tutvustame meie korraldatavaid üritusi suvehooajaks. Kui soovid mõnel neist osaleda, pakkudes enda toodangut – oled teretulnud!

Maaturismi ettevõtete Avatud Uste Päev puhul meie paadilaenutuse aerupaadid tasuta! Iga seltskond saab sõita 20 minutit.

Avatud ka teised tasulised teenused: sadamakohvik, mootorpaadilaenutus, laeva sõidud. Külastajad saavad kala õngitseda sadamakailt, laenutada saab õngeritvu. Anname nõu, kuidas olla edukas õngitsemises.

Oleme olemas terve päeva, seega võite tulla meie juurde ka õhtul.

Romantilisele Rannaveele nautima purjepaadisõitu!

Pärnu Jahisadamas asukohaga Pärnu, Lootsi 6 kella 11.00 – 19.00-ni pakume võimalust tutvuda purjepaadiga PINOT meresõitu 50% soodsamalt Pärnu lahel, Romantilisel Rannaveel.

1 tund hind 100 eurot – avatud uste päeval 50 eurot

2 tund hind 190 eurot – avatud uste päeval 95 eurot

3 tund hind 270 eurot – avatud uste päeval 135 eurot

Helista ette!  Kapten Kaur Kuura +372 57437554

Karukäpa marjakasvatustalu

Karukäpa talu kutsub tutvuma suve ja sügise võimalustega marjaaias. Ootame huvilisi alates kell 10.00 ja oleme valmis tutvustuseks kuni külalisi jätkub.

Tutvustame talu tooteid (säilitusaineteta mustasõstrasiirup, – mahl, punasesõstrasiirup), degusteerime käsitööveine, võtame tellimusi sobiva suhkrusisaldusega toodete valmistamiseks ning sügavkülmutatud musta sõstra marjadele. Tutvustame musta sõstra sorte ja istikute tellimise ja ostmise võimalusi.

Soovijatele ringkäik kevadisel põllul. Kõik degusteerimised on tasuta!

Kollamaa puhkemaja rabamatk Tolkuse rabas

Rabamatk Tolkuse rabas, Kollamaa puhkemaja perenaise, loodusgiid Marika Kose juhendamisel.

Kogunemine kl 16.00 Tolkuse parklas. Matk kestab 1.5 tundi ning on TASUTA kõigile huvilistele!

Sassijärve puhkemaja

Olete oodatud 10.00 – 14.00.

► Võimalus tutvuda puhkemaja ja pakutavate teenustega.
► Soovijatel võimalik proovida sõitmist SUP (aerusurfi) laua ja parvega.

Lepanina hotell

1.mai avatud uste päeval on restoranis Julie arve soodustus 10% ning hotellimajutus 50% soodsam letihinnast.

Allikukivi Veinimõis

Avatud uste päeval ootame mõisa külastama, tutvustame maja ajalugu ning oma uusi tegemisi. Avame külastajatele oma restaureeritud veinikeldri. Külastus on tasuta.
Muidugi saab proovida ka marjaveine!

Päeva aitavad sisustada:

 • Pärnu Vibuklubi, kelle juhendamisel saab vibu lasta. Eriti on oodatatud vibu laskma pikkades kleitides daamid. On ju vibusport välja kasvanud kuningannade meelelahutusest.
 • Maarja Jalasto tutvustab oma kaunist keraamikat ja muidugi saab seda kaasa osta.
 • Avatud on kohvik

Avatud maaturismiettevõtjate asukohtade kaart

Jaga seda lugu